fbpx

Aerobic

Rozwiń wyobraźnię swojego dziecka.

Aerobik

Aerobik – aktywne ćwiczenia dla każdego

 

Aerobik jest formą treningu, która w ostatnich latach zyskała popularność zwłaszcza wśród kobiet. Powstające jak grzyby po deszczu placówki typu fitness przyciągają klientów bogatą ofertą zajęć grupowych i różnego rodzaju odmian aerobiku.

Klasyczny aerobik polega na zajęciach w sali (najczęściej wyposażonej w lustra), w rytm muzyki, a poziom trudności ćwiczeń może być różny, w zależności od grupy docelowej, której dedykowane są zajęcia. W zajęciach aerobiku mogą brać udział kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze, ćwiczenia są wtedy odpowiednio dobierane w taki sposób, żeby nie było przeciwwskazań do ich wykonywania (tzw. Low Impact Aerobic – spokojniejsza forma aerobiku).

TBC Aerobik – Total Body Condition Aerobic

Jest to ogólnorozwojowy rodzaj aerobiku, w którym do ćwiczeń wykorzystuje się dodatkowo hantle i maty.

Zalety i wady aerobiku

Główną zaletą aerobiku dla wielu pań jest fakt jego skuteczności w spalaniu tłuszczu, a więc odchudzaniu i kształtowaniu sylwetki. Nie należy również zapominać o jego korzystnym wpływie na zdrowie – ćwiczenia o charakterze aerobowym wzmacniają płuca i serce, pomagają obniżyć poziom cholesterolu, zapobiegają cukrzycy i nadciśnieniu i zwiększają wydolność całego organizmu. Aerobik ma również bardzo pozytywny wpływ na psychikę – pozwala zrzucić z siebie stres, dodaje energii i witalności, wspomaga walkę z bezsennością i stymuluje produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Napisz do nas

ADRES

SMART-FIT mama&kid

ul. Batalionów Chłopskich 78
WARSZAWA
kontakt@smart-fit.pl
+48 698 400 282

JAK TRAFIĆ

SPOŁECZNOŚĆ