fbpx

Akro mini

Ukierunkowane zajęcia ogólnorozwojowe, kształtujące wytrzymałość, równowagę, siłę i grację. Ćwiczenia gimnastyczne mają na celu poprawę skoczności, szybkości, gibkości oraz zaniechanie dziecięcym oraz młodzieńczym wadom postawy. Budują pewność siebie oraz zwiększają koncentrację.
Na co wpływa akrobatyka sportowa i gimnastyka
rozwój wszystkich zdolności motorycznych
poprawa sylwetki oraz eliminowanie wad postawy
wzmacnianie poczucia własnej wartości
rozwój umiejętność pracy indywidualnie oraz w zespole
uczą skupienia, zaangażowania i poświęceń
rozwój koncentracji oraz dyscypliny
rozwój zmysłu równowagi oraz orientacji w przestrzeni

Dlaczego warto zapisać dziecko na akrobatykę?

Akrobatyka od zarania dziejów uprawiana była przez ludzi. Jest to dyscyplina, która rozwija w dzieciach koordynację ruchową i zdolność rytmicznego poruszania sięPoprawia zwinność i gibkość. 

Akrobatyka to zajęcia dla dzieci, które polegają na wykonaniu układów i różnych ciekawych figur. Dzieci zaczynają od elementów zabawowych, czasami relaksujących. Jednak stopniowo wprowadzane są ćwiczenia rozciągające, które rozluźniają i wyciszają maluchy oraz ćwiczenia siłowe, które uwalniają energię i emocje.

Akrobatyka świetnie rozwija cechy motoryczne, co powoduje, że uprawianie tego sportu może stać się wstępem do każdej innej dyscypliny.

Jakich figur nauczy się nasz mały gimnastyk?

Głównym celem zajęć jest wdrożenie dzieci w podstawowe elementy akrobatyki. Uczestnicy opanowują małymi krokami pierwiastki akrobatyki i gimnastyki artystycznej. Przewroty, szpagaty, mostki, skoki na trampolinie – te i podobne figury mali sportowcy wykonają pod czujnym okiem trenera.

W jakim wieku dziecko zapisać na zajęcia akrobatyki?

Miłość do sportu warto zaszczepić w dziecku od najmłodszych lat życia. Dlatego już 4-5 letnie dzieci możecie zapisać na zajęcia. Pamiętajcie – dziecko musi jednak samo chcieć na nie uczęszczać. Jeżeli się nudzi i odmawia współpracy, nie wymuszajcie na nim, by uprawiało akurat ten sport. Poszukajcie innej aktywności fizycznej, która zainteresuje malca.

Nie zapomnijcie również o organizacji, która jest bardzo ważna. Zajęcia tak wkomponujcie w swój grafik, żebyście to Wy nie byli powodem absencji Waszych dzieci na zajęciach. Nie zapominajcie, że maluch powinien mieć także czas na odpoczynek i zabawę.

Aktywność fizyczna ma  przeogromny wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Wyrabiając w dziecku nawyk do uprawiania sportu, dajecie mu szansę na zdrowsze i szczęśliwsze życie. Akrobatyka może być strzałem w dziesiątkę, ale może też pozwolić na rozpoznanie innych predyspozycji sportowych dziecka. 

Napisz do Nas

ADRES

SMART-FIT mama&kid

ul. Batalionów Chłopskich 78
WARSZAWA
kontakt@smart-fit.pl
+48 698 400 282

JAK TRAFIĆ

SPOŁECZNOŚĆ