fbpx

Balet

Balet

Balet rozwija poczucie rytmiki, uczy partnerstwa i bycia w relacji z grupą osób. Nauka baletu dla dzieci może rozpocząć się już w wieku 4-5 lat. Zajęcia dla najmłodszych obejmują naukę podstaw tańca klasycznego, dzięki czemu od pierwszych lat życia wyrabiana jest w dziecku wrażliwość na sztukę.

Nauka baletu rozpoczyna się od ćwiczeń ruchowych wyrabiających nienaganną sylwetkę i sposób chodzenia. Gdy dziecko opanuje już sztukę chodzenia, przychodzi czas na ćwiczenia baletowe.

Polegają na dokładnym rozciąganiu wszystkich partii ciała z naciskiem na mięśnie nóg. Następnie maluch uczy się wykonania szpagatu, gwiazd i mostków.

Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia taneczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę, zgrabną sylwetkę i wzmocnienie ciała. Taniec klasyczny rozwija koordynację ruchową, ale też wspomaga leczenie wad postawy i płaskostopia podłużnego.

Balet kształtuje, usprawnia i wzmacnia śródstopie. Jak każdy rodzaj tańca uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku oraz wpływa na poprawienie koncentracji i samodyscypliny.

Dzieciom pozwala na rozładowanie nadmiaru energii, a tym zamkniętym w sobie na pokonanie własnej nieśmiałości. Warto zapisać dziecko na zajęcia taneczne, nawet jeśli nie zauważa się u niego nadzwyczajnych predyspozycji.

Szczegóły

Prowadzący: Kasia

Napisz do nas

ADRES

SMART-FIT mama&kid

ul. Batalionów Chłopskich 78
WARSZAWA
kontakt@smart-fit.pl
+48 698 400 282

JAK TRAFIĆ

SPOŁECZNOŚĆ