fbpx

Taniec nowoczesny

Taniec nowoczesny to rodzaj tańca, który zaczął kształtować się już na początku XX wieku. Obecnie przybrał formę bardzo dynamicznie rozwijającego się tańca, który zasymilował wiele innych technik tanecznych. Kroki tańca nowoczesnego są dynamiczne, żywiołowe i wymagają od tancerzy dużej sprawności, ale z powodzeniem może nauczyć się ich każdy. Sprawdź, czym charakteryzuje się taniec nowoczesny, poznaj jego historię i zobacz więcej informacji na jego temat.

Taniec nowoczesny jest niezwykle widowiskowy i coraz bardziej popularny. Możemy go oglądać na turniejach tanecznych i podczas talent show w telewizji, kiedy to grupy tancerzy pokazują na scenie swoje umiejętności. Co powoduje, że ten rodzaj tańca cieszy się takim zainteresowaniem?

W dużej mierze dzieje się to za sprawą kroków i figur tańca nowoczesnego, które zaczerpnięte zostały w wielu innych rodzajów tanecznych. Dzięki temu taniec ten jest niezwykle uniwersalny, różnorodny oraz wszechstronny.

Taniec nowoczesny jest połączeniem różnych stylów tanecznych takich jak: hip-hop, jazz, funky jazz, disco dance, dancehall, breakdance. Właściwie nie ma jednoznacznej definicji tańca nowoczesnego, ponieważ jest to zarówno grupa różnych stylów tanecznych, jak i osobny taniec, które te style łączy w jedno.

Taniec nowoczesny, jako osobny styl taneczny, wybierany jest zazwyczaj przez najmłodszych w szkołach i przedszkolach, ponieważ zajęcia z tego rodzaju tańca są bardzo uniwersalne i różnorodne. To sprawia, że taniec nowoczesny jest doskonałym początkiem przygody z tą aktywnością fizyczną – ucząc się tego stylu mamy możliwość obcowania z kilkoma lub nawet kilkunastoma różnymi rodzajami tańca nowoczesnego.

Kroki w tańcu nowoczesnym są niezwykle zróżnicowane i wymagają dobrej koordynacji oraz gibkości. Ze względu na to, że taniec nowoczesny dzieli się na wiele różnych rodzajów, aby zgłębić jego technikę, trzeba być bardzo wszechstronnym tancerzem.

Kroki tańca nowoczesnego nawiązują do wielu, często zupełnie różnych, stylów tanecznych. W układach choreograficznych tańca nowoczesnego nie zabraknie kroków wywodzących się między innymi z:

hip hopu, np. power moves, baby swipes, bicykle pumps, air baby
dancehallu, np. log on, urkle, jiggy, gogo wine, defence
breakdance, np. footwork, drop, toprock, freeze

Szczegóły

Wiek 5+

 

Prowadząca : Klaudyna

ADRES

SMART-FIT mama&kid

ul. Batalionów Chłopskich 78
WARSZAWA
kontakt@smart-fit.pl
+48 698 400 282

JAK TRAFIĆ

SPOŁECZNOŚĆ